logoDoktor J. Jonasz tak skonstruował swoje preparaty MARION, aby proces detoksykacji był dostępny dla szerokiej grupy odbiorców, także tych, którzy nie mają przygotowania medycznego.

To bardzo unikalna i cenna cecha tych preparatów, która umożliwia wszystkim wdrażać postulaty nowoczesnej higieny osobistej, aby zapobiegać chorobom w XXI wieku.

Wystarczy poznać kilka prostych zasad i konsekwentnie je stosować w swojej rodzinie.

Na tej stronie będziemy systematycznie publikować porady i filmy, które pozwolą zrozumieć te zasady. Będziesz mogła (mógł) samodzielnie dobierać sobie zestawy tak, by wspomagać organizm w walce z patogenami, które codziennie wnikają do organizmu z pozywieniem, z wdychanym powietrzem oraz przez skórę.

.
Pojęcie "higiena osobista człowieka"  w XXI wieku nabrała zupełnie nowych znaczeń, nie znanych naszym przodkom.  Zapraszamy do oglądnięcia filmu obok, aby zrozumieć dlaczego musimy regularnie oczyszczać swoje ciało nie tylko z zewnątrz, jaką rolę odgrywa w tym procesie prawidłowa dieta i w jaki sposób mogą nam w tym pomóc preparaty Marion.
.
Od czego zacząć oczyszczanie wnętrza organizmu ?

 

Paradoksalnie, najwięcej toksyn wnika do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Aby zminimalizować ten strumień toksyn, nie wystarczy stosować produkty z ekologicznych upraw i hodowli. Dieta musi spełniać 3 warunki:

  • warunek kompletności budulcowej - komórki naszego ciała w każdej chwili wymagają do swego podziału i regeneracji organelli wszystkich aminokwasów i tłuszczów oraz cukrów a także mikroskładników w odpowiednich dla nich proporcjach; niestety, popularne żywienie się nie spełnia tego warunku
  • warunek wysokoenergetyczności - by komórki miały zawsze do dyspozycji wystarczającą ilość surowca do produkowania  związku chemicznego o nazwie adenozyno-trójfosforan (w skrócie: ATP), który w naszych komórkach pełni rolę nośnika energii lub inaczej "paliwa"; z dobrych tłuszczów organizm pozyskuje nawet 3 razy więcej energii (czyli cząsteczek ATP), niż z glukozy, którą powszechnie uważa się za źródło energii
  • warunek wysokiej sprawności energetycznej metabolizmu - by to, co zjadamy przetwarzało się w składniki potrzebne komórkom z jak najmniejszymi stratami energetycznymi, by nie powodowało blokad wchłaniania makro- i mikroskładników (nawet tych z suplementów), by nie obciążało energetycznie wątroby i trzustki, bo same stają się podatne na infekcje
Większość osób - szczególnie tych, którzy nie mają poważnych problemów z trawieniem - może bez większych problemów skorygować swoją dietę. Więcej szczegółów, jak to zrobić TUTAJ.
 

TRZY ETAPY WSTĘPNE DETOKSYKACJI wg metody dr J. JONASZA:

 

.
ETAP 1 : Mikrobiom jelitowy

 

Zdaniem dr Josefa Jonasza stan mikrobiomu jelitowego pełni kluczową rolę w skuteczności wszelkich procesów detoksykacji i wpływa na odporność organizmu.
Zdrowy i sprawnie działający układ pokarmowy pełni rolę bariery dla toksyn znajdujących się w pożywieniu i jakości trawienia pokarmu.  To on dostarcza materiałów budulcowych i źródeł energii (surowca dla syntezy ATP) wszystkim komórkom. Dlatego też, jeśli rozpoczynamy proces oczyszczania, musimy zacząć od diety i od oczyszczenia jelit. Firma MARION oferuje wspomaganie zdrowej i prawidłowej diety dwoma preparatami Anti-AntiB oraz Mun. One zwiększają skuteczność działania probiotyków, które powinniśmy regularnie spożywać w swoich posiłkach a w szczególnych przypadkach - przyjmować je w postaci suplementów. 

 

.
ETAP 2 : Toksyny emocjonalne

 

Toksyny emocjonalne to podprogramy zapisane w układzie limbicznym mózgu, powstałe skutkiem wpływu otoczenia. Są to podświadome szablony reakcji emocjonalnych, ale i reakcji pobudzeń enzymów i hormonów, które generowane są nieświadomie w odpowiedzi na konkretną sytuację życiową. Jedną z patologicznych reakcji jest stres tkankowy, czyli niekontrolowany świadomością skurcz mięśni róznych organów i tkanek, którzy zaburza procesy fizjologiczne.

Toksyny emocjonalne mają różną postać i medycyna detoksykacyjna traktuje je na równi z innymi rodzajami toksyn. Część z nich tworzy się już w naszym życiu płodowym. Codzienne zycie dostarcza wielu sytuacji i warunków, w których toksyny emocjonalne powstają w naszym mózgu. Dzielimy je na 4 podstawowe rodzaje:

- Negatywne emocje (strach, niepewność,lęk, przerażenie) 

- Traumatyczne przeżycia (zapisane w podświadomości patologiczne reakcje fizjologiczne powstałe w przeszłości, uczestnicząc w róznych ekstremalnych zdarzeniach typu wypadek, działania wojenne, ale również w łonie matki - kłótnia w ciąży)

- Deprywacje uczuciowe (niemożność zaspokajania pozytywnych emocji)

- Psychocysty (np. tłumienie emocji)

Więcej o toksynach emocjonalnych TUTAJ

Dr Josef Jonasz przygotował trzy preparaty w postaci sprayu oraz jeden w postaci kapsułek, które należy zastosować w ramach przygotowania do zasadniczych etapów oczyszczających.

 

.
ETAP 3 : Układ nerwowy

 

Mózg i poszczególne struktury układu nerwowego - a właściwie toksyny zawarte w tych strukturach anatomicznych - znacząco wpływają na procesy oczyszczania innych narządów i tkanek z toksyn. Dlatego też detoksykacja układu nerwowego jest przedmiotem trzeciego etapu wstępnego w ogólnym schemacie oczyszczania. Więcej wskazówek, jak stosować preparaty z tej grupy w swoich konkretnych sytuacjach, znaleźć można TUTAJ
.